Zwłaszcza właśnie sadzenie zboża


Sprawdzone środki w zwalczaniu chorób zboża

Choroby zbóż są dużym kłopotem dla rolników, którzy mają z nimi do czynienia. Co poniektóre z nich, takie jak zaraza poprzez tiofanat metylowy preparaty i choroby wirusowe, muszą być leczone, nim pojawią się bardziej zaawansowane objawy, gdyż jedynie w ten sposób można mieć szansę zabezpieczyć potencjał plonu. Wykorzystanie zapobiegawczych rozwiązań wzmacniających trwałość zboża przez gospodarza w dobrym czasie ma prawo pomóc w zapobieganiu wielu problemom chorobowym.

Asekuracja zboża przed chorobami - sprawdzone działania zapobiegawcze

Proaktywne nastawienie do zwalczania chorób jest niejednokrotnie o wiele bardziej skuteczne i ekonomiczne niż metody reaktywne w sezonie. Powszechnymi praktykami w zakresie zwalczania choroby jęczmienia czy też innego zboża należałoby się zaciekawić już na samym początku przygody z rolnictwem.

Poniżej omawiamy niektóre z tych najbardziej istotnych, jakie należałoby wdrożyć, aby choroby pszenicy ozimej wiosną oraz pozostałe nie stanowiły większego problemu.

Wybrane metody uniknięcia chorób zboża:

• terminowe sadzenie,

• obserwacja obecności azotu,

• środki grzybobójcze na pszenice.

Zwłaszcza właśnie sadzenie zboża w odpowiednim czasie jest istotne dla uniknięcia niektórych chorób. Sadzenie z uwzględnieniem najlepszych momentów dla danego gatunku zboża zezwala na dłuższy okres wegetatywnego wzrostu - co w wypadku chorób takich jak choroby zbóż ozimych ma faktycznie ogromne znaczenie.

Nadmiernie wysokie dawki i wskaźniki żyzności azotu mogą sprawiać nadto grube, bujne drzewostany, jakie są w stanie mieć obniżoną cyrkulację powietrza i przenikanie światła, czyniąc plon o wiele bardziej podatnym na choroby dolistne, bądź inne rodzaju fungicyd. Jest to przede wszystkim prawdziwe, kiedy daty sadzenia zbóż są stosunkowo jęczmień choroba wczesne dla danej uprawy.

Choroby zboża - podsumowanie

Poza powyższymi sadzenie wielu rodzajów pszenicy o przeróżnych stopniach dojrzałości, przesunięcie daty siania, zabiegi fungicydowe oraz wybór produktów o większej odporności bądź akceptacji na newralgiczne szkodniki i schorzenia, takie jak fuzaryjna zgorzel podstawy źdźbła i korzeni zbóż może wspomóc zmniejszyć ryzyko poważnych strat. Pierwsza forma wymienionej tutaj profilaktyki jako ochrona pszenicy ozimej przed chorobami grzybowymi ma tę dodatkową zaletę, że pomaga w logistyce zbiorów. Należałoby także zwrócić szczególną uwagę na cieszący się coraz pokaźniejszą popularnością tebukonazol w zbożach - przez wielu rolników ceniony jako skuteczna forma asekuracji.

Komentarze: 1


  • Stefańczyk Dodany: 2021-12-27

    Szybko nieomal rok po ożenku dożyliśmy dziadkami zdumiewającej córki, tudzież po dwóch latach podrostka.

Copyright © 2019 Studiawwarszawie.pl